„Етихад“ отпуштa 50 пилоти

7 копии

Авиокомпанијата „Етихад ервејс“ планира да отпушти 50 пилоти до крајот на овој месец. Како што пренесува „Ројтерс“, компанијата се одлучила на ваквиот потег по ...
| | веќе видена | слични

Лизи пронашла 36 рогови тешки 116 килограми, скриени во кутии со декоративни предмети , спакувани за испорака во Дубаи во Обединетите Арапски Емирати. Со ...
| | веќе видена | слични

 Светот се менува во секоја минута, а ние речиси и не ги забележуваме промените кои се случуваат толку брзо. Но, ако направиме споредба на подолг период, и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, соопшти дека партијата денеска поднесува кривични пријави против претседателот на Собранието, Талат Џафери, ...
сите 384 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 215 | | | веќе видена

Огњен Врањеш, фудбалерот на Андерлехт и репрезентативец на Босна и Херцеговина овие денови е во центарот на јавноста порад секс скандалот што изби со пејачката ...
сите 163 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Етихад“ отпуштa 50 пилоти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: