Хрватска: Херој на Рудеш, хет-трик на Фазли против Цибалија! (ВИДЕО)


Денеска во 32. коло од најсилното хрватско фудбалско првенство нова победа за екипата на Рудеш… На домашен терен во еден драматичен натпревар со резултат 3:2 екипата на Рудеш триумфираше над Цибалија. Најзаслужен за триумфот на домаќините беше македонскиот интернационалец Самир Фазли забележувајќи хет-трик. Во самиот финиш во 90. мин. Цибалија поведе со 1:2, но во судиското надополнување Фазли прави целосен пресврт за радост на трибините. Ова е важен триумф за Рудеш во борбата за опстанок, моментно на четири кола до крајот на сезоната се наоѓа на осмото место со 30 бодови, пред последнорангираните кои се во опасната зона за испаѓање, Истра 1961 (25) и Цибалија (24). ПРВИОТ ГОЛ НА ФАЗЛИ НА 00:19 МИН. ОД ВИДЕО ЗАПИСОТ – ВТОРИОТ ГОЛ НА ФАЗЛИ НА 01:22 МИН. ОД ВИДЕО ЗАПИСОТ – ТРЕТИОТ ГОЛ НА ФАЗЛИ НА 01:44 МИН. ОД ВИДЕО ЗАПИСОТ –
| | веќе видена | слични

Двајца фудбалери ја свират познатата песна „Криво је море“ од Дивлје Јагоде, а третиот спие и се сеќава на победата од 3:2 со Рудеш. Фудбалерите на Рудеш во недела во рамките на 33. коло од ХНЛ ќе го пречека Хајдук, а затоа подготвија и специјално видео. Погледнете Рудеш речиси пред секој натревар објавува видео со кое ќе го „боцне“ противничкиот тим. | Hoćemo li? #RudešDinamo______________________ | Will we? #RudešDinamo Gepostet von NK Rudeš am Donnerstag, 23. November 2017
| | веќе видена | слични

Македонскиот интернационалец, Самир Фазли во финишот на оваа сезона влезе во посакуваниот голгетерски ритам во Хрватска, а од тоа голема корист има составот на Рудеш. По головите против Локомотива Загреб и Интер Запрешиќ, напаѓачот постигна хет-трик против Цибалија за огромна победа од 3-2. Ова беше луд натпревар во битката за опстанок во најсилното хрватско друштво, натпревар во кој во судиското продолжение паднаа три голови. Имено Цибалија поведе со 2-1 во 90 минута преку Дабро, меѓутоа сите оние кои помислија дека тука ќе биде крајот на возбудувањата се излажаа. Токму Фазли се погрижи за чудо и два пати ја погоди мрежата на гостите во 92 и 94 минута за важен триумф, ерупција на домашните навивачи и три бода. Ова за Самир беше петти сезонски гол, Рудеш со 30 бода е на 8 место на табелата.
| | веќе видена | слични

Останато

Седум дена по оставката на Јанева шпекулациите за поврзаност со рекетарскиот двоец се погласни и појасни. Новиот закон на Владата со кој СЈО оди во историјата ...
сите 328 | | | веќе видена

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 160 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 221 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го ...
сите 107 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 149 | | | веќе видена

Прашањето дали Македонија ќе го добие посакуваниот датум за преговори со ЕУ во октомври годинава, практично ќе претставува и одговор на тоа дали во земјава ќе ...
сите 247 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска: Херој на Рудеш, хет-трик на Фазли против Цибалија! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: