Кај скопјанец најдено големо количество дрога

9 копии

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно лице осомничено дека сторило кривично дело – Избегнување на плаќање акциза од чл.279-б ст.1 од ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против Д.Б.(40) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени ...
| | веќе видена | слични

Скопското обвинителство поднесе кривична пријава против 20 годишно момче од Љуботен поради сомнение дека избегнал да плати акциза во висина од 162.000 денари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разбојник си однесе дома цела торба полна со пари украдени од автомобил марка Мерцедес. СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Е.(50) од с.Форино, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Граничната полиција поднесе кривична пријава против 29-годишен Холанѓанец кој на граничниот премин „Богородица“ сакал да мине со фалсификувана бугарска возачка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 195 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Владата ја следи состојбата со новозаразените не само во Штип, туку и на ниво на цела држава. Спасовски истакна дека и денеска во Штип има зголемување на ...
сите 249 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши изјави дека согласно Законот за угостителска дејност нема одредба според која сопствениците, менаџерите и вработените ...
сите 266 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 219 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 196 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 136 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај скопјанец најдено големо количество дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: