„Кралска“ промоција на „Кралскиот клуб“!

2 копии

Актуелниот шампион на Европа денеска ја објави официјалната промоција на дресот и опремата за новата сезона која и овој пат ја изработи техничкиот партнер на „Кралскиот клуб“ – „Адидас“. Фото: realmadrid.com Фудбалскиот клуб Реам Мадрид денеска ги претстави дресовите за новата сезона 2016/2017 во која Кристијано Роналдо, Герет Бејл и „компанијата“ ќе го почнат походот кон 12. титула за првак на Европа и 33. титула во Шпанија. Техничкиот партнер на Реал Мадрид ги изработи дресовите за мечовите кои „Кралскиот клуб“ ќе ги игра на домашен терен како обнова на тие кои се користени пред повеќе децении – 1902. година. Гарнитурата на дресови за мечовите на „Сантијаго Бернабеу“ се одликува со нешто позатворена нијанса на бела боја, но и класична крагња, додека во пределот кој го покрива страничниот дел на телото се простира заштитниот знак на „Адидас“ во плава боја. Реал Мадрид дрес. Резервната гарнитура на дресови е изработен во знак на чест на екипата која доминираше во Шпанија во осумдесетите години на минатиот ...
| | веќе видена | слични

Новите дресови на Манчестер Јунајтед уште се држат во тајност, и не се откриваат официјално, иако веќе отприлика се знае каков ќе биде нивниот дизајн и изглед. Но сето тоа се изјалови, откако на интернет денеска се појави фотографија како Марсијал се фотографија за главниот кавер на новата FIFA 17, каде тој ќе биде еден од главните играчи кои ќе бидат заштитени лица на оваа игра, па се фотографираше со новиот дрес на Јунајтед, и тоа веќе отприлика се знае што дрес ќе носат „ѓаволите“ следната сезона. Во текот на следната недела треба веќе да бидат официјално презентирани новите дресови на Адидас, со кој влегуваат во втора сезона од децениската соработка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако се големи ривали на теренот и надвор од него, Реал Мадри и Барселона ќе имаат нешто заедничко следната сезона. Колку и да звучи нелогично, двете екипи следната сезона ќе играат во виолетови дресови, иако тоа не им е природна боја на клубот. Откако Реал вчера ги претстави гостинските дресови за следната сезона, веднаш се појавија и дресовите на Барселона, кои се скоро идентични. Погледнете!
| | веќе видена | слични
2 копии

Интересно е што двата клуба се одлучија за виолетовата боја, но Барса ќе носи "Најк", додека Реал (М) ќе носи "Адидас" Најголемите ривали во шпанската Примера дивизион, Барселона и Реал (М) ги претставија резервните дресови кои ќе бидат користени во новата сезона. Интересно е што двата клуба се одлучија за виолетовата боја, но Барса ќе носи "Најк", додека Реал (М) ќе носи "Адидас".
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Кралска“ промоција на „Кралскиот клуб“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: