„Про музика“ – петта книга на музикологот Костадин Костадиновски

2 копии

Сто и педесет рецензии за концерти на домашни и странски музички уметници, есеи, портрети, интервјуа, занимливости и анегдоти содржи „Про музика“ – петтата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
2 копии
2 копии
8 копии

Во рамки на „Скопско лето 2018“ вечерва со почеток во 22:00 часот на Факултетот за ликовни уметности – Сули ан, ќе се одржи ексклузивен концерт на Младинскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинетиот Александар Василевски-Нинџа по сведочењето на обезбедувањето на ексдиректорот на БЈБ, Митко Чавков, Никола Димитриевски, на сведокот му кажа дека не ...
сите 317 | | | веќе видена

Во Куќата на Уранија- МАНУ, свечено беше отворена изложбата на фотографии „По трагите на светите Кирил и Методиј”. На свеченоста, во името на организаторите, ...
сите 192 | | | веќе видена

Во Кочани вчера беше одржан протестен марш организиран од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Пред граѓаните се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Про музика“ – петта книга на музикологот Костадин Костадиновски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: