Иванов си замина од МЗТ Скопје

Охрид создава конкурентен тим за наредната сезона, донесени се неколку квалитетни засилувања, а најискусен меѓу новите кошаркари е Игор Пенов. Поранешниот член ...
| | веќе видена | слични

Македонскоот прволиваш АВ Охрид ги потврди двете најнови аквизиции. Од денеска и официјално нови членови во екипата се Игор Пенов и Војче Лефковски. Пенов ...
| | веќе видена | слични

Подготвувајќи се максимално сериозно за новата сезона, АВ Охрид предводен од новиот стратег Марјан Илиевски и официјално ги промовираше засилувањата со кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 508 | | | веќе видена

Официјализирана и првата мултиетничка - македонско - албанска предизборна коалиција меѓу СДСМ и Беса. И официјално Заев и Касами заднички ќе го трчаат ...
сите 232 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 120 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 124 | | | веќе видена

Секторот за борба против тероризам и насилен екстремизам при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, вчера (26 ...
сите 367 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 57 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов си замина од МЗТ Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: