Интересен заклучок: Мажите ќе живеат подолго ако се оженат со вакви жени

3 копии

Научниците дошле до многу интересен заклучок кој подеднакво ќе ги интересира и мажите и жените. Имено, неодамна спроведено истражување покажало дека жените со ...
| | веќе видена | слични

Една студија од Универзитетот во Питсбург и Универзитетот во Калифорнија покажа дека жените кои имаат голем задник исто така имаат и подобар памет. Повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Дамите во долгогодишни врски се истренирани да обрнуваат внимание на другите жени затоа што ги сметаат за ривалки кои би можеле да им го превземат партнерот, ...
| | веќе видена | слични

Психолозите долги години истражуваат што ги привлекува мажите и какво е влијанието на боите врз човековото однесување. Се покажало дека во цел на привлекување ...
| | веќе видена | слични

Според едно истражување објавено во „Journal of Family Psychology“, жените се посреќни во врските кога нивните партнери знаат интуитивно да препознаат дека се ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 42 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интересен заклучок: Мажите ќе живеат подолго ако се оженат со вакви жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: