Им наредиле на жените дека мора да носат високи потпетици на работа, а потоа настанал хаос

2 копии

Носењето потпетици во јапонските фирми е наредба за сите работници, а сега тие се спротиставуваат на тие прописи. Дали во Јапонија жените се дискриминирани? ...
| | веќе видена | слични

Околу 19.000 луѓе ја потпишаа петицијата со која се бара Јапонија да стави крај на кодексот на облекување кој бара од жените да носат високи потпетици на ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот министер за здравство и труд ги бранеше работните места на кои се бара од жените да носат високи потпетици, тврдејќи дека тоа е “неопходно и ...
| | веќе видена | слични

Протест се случува во Јапонија од страна на деловните жени кои потпишуваат петиција повеќе да не мора да носат чевли со потпетици на работното место. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 86 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 117 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Им наредиле на жените дека мора да носат високи потпетици на работа, а потоа настанал хаос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: