Како Хитлер за малку ќе ја нападнел Швајцарија

2 копии

Швајцарија ја преживеа Втората светска војна без да биде покорена, но за тоа многумина сметаат дека Швајцарците платиле висока цена. Швајцарија опстана како ...
| | веќе видена | слични

Во соработка со коалицијата СЕГА група ученици од основното училиште „Блаже Конески“ од Прилеп, под раководство на наставничката Марија Дулевска, беа во заемна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Хитлер за малку ќе ја нападнел Швајцарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: