Грчката влада ќе падне на пролет…

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, денес изјавил дека во грчкиот парламент постои мнозинство за поддршка на договорот за името Република ...
| | веќе видена | слични

Одбележувајќи ја потенцијалната криза во владата, помалиот коалициски партнер во грчката влада, лидерот на Независни Грци (АНЕЛ), Панос Каменос, денеска изјави ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Потпретседателот на грчкиот парламент, Димитрис Каменос, поднесе оставка од функцијата откако ја поддржа иницијативата на опозициската Нова демократија за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Скопје не може да се приклучи на НАТО додека не ги исполни своите обврски од Договорот потпишат во Преспа, изјави во средата грчкиот министер за одбрана Панос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 183 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 179 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчката влада ќе падне на пролет…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: