Министерство за транспорт: Возилата со носивост над 3,5 тони да го користат граничниот премин Глобочица


2 копии

Патниот правец од Генерал Јанковиќ (Хани и Елези) до Качаник од денеска е затворен за возила со носивост над 3,5 тони – соопшти Царинската управа на ...
| | веќе видена | слични

Некрологот на младиот Дашним Хајлулаху може да се види насекаде низ Прешево. На него пишува дека луѓето бараат правда за Дашним, но малкумина од тие со кои ...
| | веќе видена | слични

Се подготвуваат прв пат за пречек на претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери. По средбите во Белград, тој дојде да ги информира ...
| | веќе видена | слични

 Барем тоа го потврдуваат бројките од Граничниот премин Богородица од каде ни се јавува командирот Миле Тошев со информација за тоа колку во последното ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерство за транспорт: Возилата со носивост над 3,5 тони да го користат граничниот премин Глобочица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: