Граѓаните да внимаваат со „брзите кредити“

8 копии

Сите правни и физички лица кои по 25- ти декември 2016 – та година, користеле средства од ИПАРД програмата и подигнале банкарски кредит, ќе може да добијат ...
| | веќе видена | слични

За банките, основа на кредитната активност се депозитите кои се собираат од корисниците на услугите и сопствените средства, додека финансиските друштва го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието го донесе Законот за заштита на потрошувачите при договори за брзите кредити до 200 евра. Со ова законско решение се ограничуваат вкупните годишни ...
| | веќе видена | слични

Пратениците се решителни околу идејата да ги ограничат банките и финтек компаниите за провизиите кои ќе им ги наплаќаат на граѓаните за одобрените кредити. ...
| | веќе видена | слични

Намалени трошоци за отплата на потрошувачките кредити – ова го предвидуваат законските измени кои денеска добија поддршка во прво читање од Собранието на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити со кои се ограничува годишната стапка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предложените измени добија  зелено светло од сите пратеници во Собранието но и беше предложено Законот да важи за сите кредити општо. Со предлог законот - нема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните да внимаваат со „брзите кредити“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: