Ѓорческа ќе игра во полуфиналето во двојки на силниот турнир во Шпанија

2 копии

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа и нејзината добра пријателка Анастасија Комардина од Русија ќе играат во полуфиналето во двојки на ИТФ фјучерсот во Гецо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во полуфиналето во конкуренција на двојки на ИТФ фјучерсот во Баја, Унгарија кој се игра за награден фонд ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа и Русинката, Анастасија Комардина уште еднаш потврдија дека се одлична комбинација во игра на двојки и го ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот рекет, Лина Ѓорческа и нејзината партнерка Анастасија Комардина од Русија се изборија за финале, борба за титулата на ИТФ фјучерсот во Гецо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 214 | | | веќе видена

Нам ни беше тешко изминативе години со ДУИ, тие се долго време на власт, 17 години го прават своето, станале моќни, и добро е ДУИ да се реформира откако ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и носител во изборната единица три, Зоран Заев, на вечерашната трибина во Штип пред граѓаните порача дека за три години СДСМ покажа ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорческа ќе игра во полуфиналето во двојки на силниот турнир во Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: