Што не смеете да правите во WC во Сочи: Пецањето строго забрането!

Што не смеете да правите во WC во Сочи: Пецањето строго забрането! Милиони луѓе ширум светот за неколку денови ќе се уверат во невообичаените правила што се сега на сила во Русија, откако ќе бидат отворени Зимските олимписки игри. До тогаш, секој ден пред јавноста се презентираат детаљи за бизарните нешта со кои Русите се занимавале организирајќи ги олимписките игри, објавуваат порталите. Кандаскиот сбоубордерист Себастијан Тутан неодамна пристигнал во Русија и додека го разгледувал сместувањето, наишол на невообичаено предупредување за користење на тоалетите во Сочи. И додека некои правила се рационални и разбирливи сами по себе, други се во најблага форма смешни, како на пример тоа дека риболовот во WC шоља е строго забранет! Дали воопшто некому би му паднало на памет тоа да го прави, се прашуваат многумина Но тоа е само првиот „бисер“ на организаторите кога се во прашање тоалетите во Сочи. Пред неколку денови се појави фотографија на која во иста просторија во бањата се наоѓаат две шољи, една до ...
| | веќе видена | слични

При крај се подготовките за Зимската Олимпијада во Сочи, Русија, а спортисти од целиот свет се собираат во руското одморалиште кое од утре ќе биде во на спортските случувања. Но, гостите кои доаѓаат во Сочи, веројатно ќе бидат најзачудени од олимписките тоалети. Откако пред неколку дена беа објавени фотографии на тоалети со по две ве-це школки, на интернет излегоа фотографии и од правилата кои треба да се почитуваат во тоалетите, кои предизвикаа бура од реакции на социјалните мрежи. Канадскиот сноубордер Себастијан Тутан со мобилен телефон ги снимил забраните во тоалетите и ги објави на Твитер, а тие веднаш станаа предмет на потсмев. Ограничувањата се илустрирани со слики, со цел да бидат разбирливи за сите. Илустрираните забрани покажуваат дека спортистите и гостите на Олимписките игри, не смеат да уринираат стоејќи над тоалетот. Забрането е качување и стапнување врз тоалетната школка, како и повраќање и дрогирање во тоалетните кабини. Најчудна од сите е забраната за ловење на риби од тоалетите со трска.
| | веќе видена | слични

Додека организаторите на ЗОИ во Сочи, како што најавија, испитуваат дали двојните тоалети се градежна грешка, во нив спортистите уживаат. Погледнете какви се условите во сместувачките капацитети за учесниците.
| | веќе видена | слични

Канадскиот сноубордер Себастијан Тутан, неодамна стигна во рускиот град Сочи, каде ќе се одржуваат зимските олимписки игри. Прва работа што го „фасцинираше“ овој спортист беа ознаките поставени како не смее да се користи тоалетот.
| | веќе видена | слични

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ пишува дека спортистите и новинарите, кои пристигнаа на Зимските олимписки игри во Сочи, се соочуваат со серија чудни забрани во тоалетите на спортските комплекси. Ограничувањата се илустрирани со слики, со цел да бидат разбирливи за сите. Канадскиот сноубордер Себастијан Тутан ги сними со мобилен телефон и ги закачи на „Твитер“, каде станаа предмет на потсмев. Илустрираните забрани покажуваат дека мажите, спортисти и гости на олимписките игри, не смеат да уринираат стоејќи над тоалетот. Забрането е качување и стапнување врз тоалетната школка, како и повраќање и дрогирање во тоалетните кабини. Најчудна од сите забрани е илустрацијата со која се забранува ловење на нешто од тоалетиет со трска.
| | веќе видена | слични

Сите ситуации поврзани со Зимските олимписки игри во Сочи се детално разработени. Русите обрнале внимание и длабоко размислиле на сите детали околу било која ситница која би можела да се случи во Сочи. За тоа одличен пример е едно од најбараните места - тоалетот, во кој поставиле слика од најразлични забрани, па така, според забраните на следната фотографија која кружи по социјалните мрежи, во тоалетот забранет е и риболов. Фотографијата ја објавил канадскиот сноубордер Себастијан Тоутант.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 465 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 377 | | | веќе видена

„Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што не смеете да правите во WC во Сочи: Пецањето строго забрането!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: