Остри реакции по отворањето на „Недела на гордоста“ - Комисијата за заштита од дискриминација препозна говор на омраза

Исмевање на христијанските вредности или уметнички перформанс преку кој се адресира до поширок културолошки проблем? Бурни реакции по отворањето на седмиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов скандал на настанот на ЛГБТ неделата на гордоста во Скопје. Овој пат, на нивниот настан се појави злоупотреба на дете, кое присуствувало на промоција на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Епитрахилот е најважниот дел од свештеничката облека, без него свештеникот не смее да одржи никаков обред, затоа да се ругаш со него е голема навреда и ...
| | веќе видена | слични

По реакциите на јавноста во однос на ЛГБТ собирот кој се одржа на 11.6.2019 година, Комисијата за спречување и заштита од дискриминација, во согласност со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во склоп на Недела на гордоста припадниците на ЛГБТ, приредија сексуални перформанси во Музејот на современа уметност. Тие на различни начини се обидоа да ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 35 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на британската дипломатија и некогашен градоначалник на Лондон, Борис Џонсон освои вчера најмногу гласови во вториот круг од изборите за нов ...
сите 95 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 48 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Остри реакции по отворањето на „Недела на гордоста“ - Комисијата за заштита од дискриминација препозна говор на омраза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: