Нема можност за жалби за одлуките за државни субвенции


6 копии

Финансики олеснувачи ќе им помагаат на компаниите при подготовка на квалитетен проект. Фирмите ќе можат да конкурираат за добивање на неповратни средства. Со ...
| | веќе видена | слични

Денес во Скопје се одржа работилница за зголемување на искористеноста на државните фондови и програми за поддршка на микро, малите и средните претпријатија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

- Во соработка со  УСАИД и други организации ФИТР  работи на премостување на јазот помеѓу реалните финансики потреби на компаниите и можностите што ги нуди ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

До крајот на месецот ќе биде објавен повикот за мерките од третиот столб на владиниот план за економски раст. Првите договори се очекува да бидат склучени до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 230 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 51 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 195 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 46 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема можност за жалби за одлуките за државни субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: