FCA со 700 милиони евра за изградба на Fiat 500 EV во Италија

По гоишниот одмор, работниците на фабриката за автомобили во Крагуевац ќе почнат со производство на новиот „фиат 500“ на електричен погон.Од Торино на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Епидемијата на корона вирусот во земјава не стивнува. Само за последните три дена во земјава се регистрирани 540 новозараени граѓани со Ковид-19, додека 409 ...
сите 160 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 129 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 90 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 98 | | | веќе видена

Честа први да го исполнат своето граѓанско право да гласаат на предвремените парламентарни избори денеска ја имаат лицата кои се позитивни на Ковид-19 и оние ...
сите 405 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

FCA со 700 милиони евра за изградба на Fiat 500 EV во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: