ЕМ: Марионетскиот претседател Стево Пендаровски го направи првото кривично дело


Марионетскиот претседател Стево Пендаровски кој не е избор на македонскиот народ денеска го направи првото кривично дело со злоупотреба на неговата службена ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска престојува во во работна посета на Брисел. Ова ќе биде прва негова посета на Брисел, ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата ќе има одвоени билатерални средби со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск и со заменик-претседателот на Европската комисија и висок ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот претседател Стево Пендаровски заедно со членовите од неговиот претседателски кабинет со комерцијален лет вчера отпатуваа за Брисел, каде тој треба ...
| | веќе видена | слични

Првото службено патување како претседател на државата, Стево Пендаровски вчера го започна со редовна авионска линија, за што инаку доби голем број позитивни ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата Стево Пендаровски, кој утре заминува во посета на Брисел, очекува дека на средбите таму ќе добие целосна потврда оти Македонија ќе добие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 548 | | | веќе видена

Се води ли битката за политичка превласт преку пандемијата со коронавирусот? Кој изигра нечесно за законот со кој треба дел од мерките за заштита од ковид 19 ...
сите 251 | | | веќе видена

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие.Починатите 12 ...
сите 199 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 178 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕМ: Марионетскиот претседател Стево Пендаровски го направи првото кривично дело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: