Еди Рама не „сонува“ за Голема Албанија туку…

3 копии
7 копии

Албанскиот премиер Еди Рама, од Брисел, порача дека одлуката на ЕУ за отворање на преговори со Албанија и Северна Македонија треба да биде геостратешка и ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин рече дека е отворен за разговори со новоизбраниот украински колега Володимир Зеленски. На прашањето зошто не му честитал на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новоизбраниот украински претседател Володимир Зеленски, кој претходно ја исклучи можноста за какви било преговори со Русија, изјави дека сега сака да разговара ...
| | веќе видена | слични

На заедничката конференција која ја одржаа со премиерот на Македонија, Зоран Заев, претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, порача дека земјава ...
| | веќе видена | слични

Отворањето на преговорите за нашето пристапување во ЕУ е единствената гаранција за одржување на домашната стабилност и за одржување на реформскиот импулс во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еди Рама не „сонува“ за Голема Албанија туку…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: