Две лица од Центар и Марино каснати од кучиња скитници


2 копии
2 копии
2 копии
5 копии

Охрид, 11. март 2019 (ИНПРЕС) – Во рамките на реализација на Планот и програмата за контрола на популацијата на бездомните кучиња, што ја донесе општина Охрид, ...
| | веќе видена | слични

Затвореници се грижат за кучиња во затворот „Фултон“ во Атланта. Програмата ја води фондацијата „Кенајн сел мејтс“, а кучињата се тренираат два месеца. Со ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 278 | | | веќе видена

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 231 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 184 | | | веќе видена

Белата куќа отфрли барања на конгресмени од Демократската партија да им бидат доставени информации за разговорите на американскит претседател Доналд Трамп и ...
сите 104 | | | веќе видена

Лаги и клевети се тврдењата дека нејзиниот татко монтирал процеси додека бил на власт како министер за внатрешни работи и како директор на БЈБ,тврди за ТВ21, ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица од Центар и Марино каснати од кучиња скитници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: