За неколку минути два земјотреса го потресоа Вашингтон


5 копии
2 копии

Од последици од земјотресот во јужна Калифорнија загина еден маж во соседна Невада. Земјотресот со јачина од степени кој во четвртокот вечерта го погоди ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со магнитуда од 7.1 степен што ја потресе Калифорнија во петокот остави зад себе голема пукнатина, која се гледа од Вселената. Кога почнаа потресите ...
| | веќе видена | слични

При вториот земјотрес со јачина од 7,1 степени по Рихтеровата скала кој во петокот ја погоди Калифорнија била создадена огромна пукнатина на површината на ...
| | веќе видена | слични

Силниот земјотрес со магнитуда 7,1 по Рихтер, што ја погоди Калифорнија минатиот петок, создаде процеп на површината на Земјата што може да се види од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 43 | | | веќе видена

Мобилниот телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и беше одземен во понеделникот вечерта, откако полицијата ги уапси Боки 13 и Зоки Кичеец ...
сите 203 | | | веќе видена

Ефикасното слабеење со силиконски прстен на желудникот е оперативен зафат кој последните години е светски тренд. На овој зафат – gastric banding – кој ефикасно ...
сите 137 | | | веќе видена

Ова се дел од надлежностите од кои вчера се откажа струшкиот градоначалник Рамиз Мерко и и’ ги отстапи на централната власт, веројатно неможејќи да ги исполни ...
сите 193 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ успеа да триумфира на Вимблдон и на тој начин да ја подигне 16. грен слем титула во својата кариера по што односно стана актуелно прашањето дали ...
сите 244 | | | веќе видена

Силен земјотрес со јачина од 5,3 според Рихтер е почувствуван во Атина, во 14.13 часот по локално време, а засега нема информации за повредени или материјална ...
сите 177 | | | веќе видена

Судот во Гибралтар ја продолжи заплената на иранскиот танкер за нафта за 30 дена, објави „Франс прес“, цитирајќи го јавниот обвинител на Гибралтар. Според ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За неколку минути два земјотреса го потресоа Вашингтон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: