Д-р Александар Серафимов - нов в.д директор на Општа болница и Здравствен дом - Кочани

02.05.2018 Д-р Александар Серафимов, долгогодишен хирург во општата болница во Кочани од денеска е новиот в.д директор на Општа болница и Здравствениот дом ...
| | веќе видена | слични

Претставници на германското христијанско здружение Фридер Вајнхолд денеска предадоа вредна донација за потребите на Општата Болница и ОУ „Климент Охридски“ од ...
| | веќе видена | слични

Инвалидски колички, кревети, душеци, сталаци за инфузија и друга медицинска опрема доби денес Општата болница во Охрид. Тоа е дел од донацијата која и беше ...
| | веќе видена | слични

Во СРЦ „Билјанини извори“, денес, од страна на претседателот на германското христијанско здружение, Фридер Вајнхолд беше предадена вредната донација за Општата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во СРЦ „Билјанини извори“ денеска ќе се изврши примопредавање на медицинска и училишна опрема, донација од христијанското здружение за помош „Фридер Вајнхолд“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Грчиот весник „Катимерини” отрки дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил ...
сите 126 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 91 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 37 | | | веќе видена

Струга, 22. септември 2018 (ИНПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, Секторот за внатрешни работи од Охрид, до ...
сите 99 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 81 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 92 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Александар Серафимов - нов в.д директор на Општа болница и Здравствен дом - Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: