Дневен хороскоп за 12 јануари

Овните идеализираат, Водолиите се полни со енергија. Прочитајте го хороскопот за 12 јануари. Овен Немојте да верувате во гласините кои кружат околу вас. Проверете ги сите информации кои ќе ги добиете. Идеализирате некоја личност која ви се допаѓа и не сте во можност да ја прифатите реалноста. Проблеми со низок притисок. Бик Пробајте подобро да се сконцентрирате на работата. Од вас зависи исходот на кој се надевате. Започнувате интересна комуникација со една личност родена во знакот Риби. Избегнувајте алкохол. Близнаци Можете да се надевате на добар однос со колегите. Пред вас е поволен ден на ова поле. Ги криете своите чувства, бидејќи не сте подготвени за соочување. Би ви годела масажа. Рак Ве очекува напнат ден и многу променливи околности. Не сте подготвени за големи промени кога станува збор за емоциите. Посетете стоматолог. Лав Ве загрижува тоа што немате адекватни колеги кои можат да ви дадат поддршка во работата. Можно е да се соочувате со кочници во своите обиди да и пријдете на личноста која ви се ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Работa: Во овој период се враќате на рутината која ви беше пореметена со бројните проблеми. Сега конечно проблемите се решени, и вие се враќате на стандарното. Љубов: Сегашниот партнер ви пружа емотивна сигурност, љубов и внимание. Здравје: Внимавајте на кардиоваскуларниот систем. БИК Работа: Во вашите амбиции се отвораат нови можности кои можете многу добро да ги искористите ако продолжите да се трудите како сега. Љубов: Подготвени сте да и пријдете на личноста која ви се допаѓа. Самоуверени сте. Здравје: Нема проблеми. БЛИЗНАЦИ Работа: Денешниот ден ви е поволен. Ќе бидете задоволни од исходот околу се што ќе работите. Љубов: Моментално сте во потрага за партнер кој ќе ви пружи стабилност. Не сакате нови возбудувања. Здравје: Проблеми со забите. РАК Работа: Денес имате можност да се одморите од стресови на работа. Немојте да пропуштите максимално да ја искористите можноста. Љубов: Оставете ги грижите за некој друг ден. Претерувате со критиките кон партнерот и наоѓате повод за караница и кога го нема. ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Во овој период ќе ѝ се вратите на рутината која ви била пореметена по бројните проблеми кои конечно сте успеале да ги решите. Сегашниот партнер сега ви пружа емотивна сигурност, љубов и внимание. Поведете сметка на кардиоваскуларниот систем. Бик (21.04 – 21.05) Вашите амбиции ви отвораат нови можности кои можете многу добро да ги искористите ако продолжите да се трудите како досега. Подготвени сте да и се доближите на личноста која многу ви се допаѓа. Самоуверени сте. Немате здравствени проблеми. Близнаци (22.05 – 22.06) Денешниот ден ви е многу поволен. Ќе бидете задоволни од исходот на сето тоа што денес ќе го сработите. Во моментов сте во потрага по партнер кој ќе ви овозможи стабилност. Не сакате нови возбудувања во животот. Можни се проблеми со забите. Рак (22.06 – 22.07) Денес имате можност да одморите од стресот кој го доживувате на работа. Не се двоумете овој одмор максимално да го искористите. Оставете ги грижите за некој друг ден. Претерувате со критиките кон партнерот и барате ...
| | веќе видена | слични

Овен Вашата работа не е она што го посакувате и постојано ви се случуваат проблеми. Размислувате за промени. Кавгите со саканата личност се се почести. Морате да поработите на комуникацијата ако сакате да го зачувате тоа што го имате. Внимавајте на очите. Бик Постои можност да ја напуштите работата и да побарате нова работа. Ако го направите тоа, брзо ќе ви се отворат нови можности. Се повеќе добивате чувство дека саканата личност крие нешто од вас. Респираторни инфекции. Близнаци Имате проблеми со финансиите и заработувачката ви оди потешко од што се надевавте. Чувствувате голема поврзаност со личноста со која сте во врска и вашите емоциите се стабилни. Здравјето е добро. Рак Денеска ќе ги засените колегите и ќе се покажете пред надредените. Не се чувствувате доволно блиски со моменталниот партнер. Можна е главоболка. Лав Се што ви е важно денеска ќе морате самите да го решите. Не се потпирајте на никој од вашето работно окружување. Денешниот ден носи можност за врска. Ако имате личност која ви се допаѓа, ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Позитивно сте расположени. Обидете се тоа да го пренесете на работа. Нема причина за лажна скромност. Партнерот ќе ве изненади со некои негови потези, позитивно се разбира. Бик (21.04 – 21.05) Ќе добиете интересен деловен предлог. Размислете пред да се залетате. Партнерот ги одредува правилата за емотивното однесување, а на вас ви преостанува да се помирите со неговите одлуки. Близнаци (22.05 – 22.06) Имате одлични идеи но не знаете како да ги преставите, време е да научите како да се истакнувате. Во љубовта без причина имате негативни мисли. Исфрлете ги од главата. Рак (22.06 – 22.07) Вашите соработници и пријатели имаат добри намери, па така денес ве очекуваат позитивни случувања. Во љубовта не се двоумете за личноста која ви упатува емотивни сигнали. Лав (23.07 – 22.08) Внесете малку трпение и сигурно ќе успеете да ги оставрите зацртаните планови. Преиспитајте го однесувањето на партнерот, најверојатно нешто крие. Девица (23.08 – 22.09) Вашата основна предност е во тоа што ...
| | веќе видена | слични

Биковите се сомничави, Јарците ја планираат иднината, а Рибите се одлично расположени. Прочитајте го хороскопот за 18 јануари Овен Вашата работа не е она што го посакувате и постојано ви се случуваат проблеми. Размислувате за промени. Кавгите со саканата личност се се почести. Морате да поработите на комуникацијата ако сакате да го зачувате тоа што го имате. Внимавајте на очите. Бик Постои можност да ја напуштите работата и да побарате нова работа. Ако го направите тоа, брзо ќе ви се отворат нови можности. Се повеќе добивате чувство дека саканата личност крие нешто од вас. Респираторни инфекции. Близнаци Имате проблеми со финансиите и заработувачката ви оди потешко од што се надевавте. Чувствувате голема поврзаност со личноста со која сте во врска и вашите емоциите се стабилни. Здравјето е добро. Рак Денеска ќе ги засените колегите и ќе се покажете пред надредените. Не се чувствувате доволно блиски со моменталниот партнер. Можна е главоболка. Лав Се што ви е важно денеска ќе морате самите да го решите. Не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Овен Во овој период се враќате во рутината која ви беше нарушена поради многубројните проблеми кои конечно успевате да ги решите. Сегашниот партнер ви пружа емоционална сигурност, љубов и внимание. Конечно сте во врска во која уживате. Внимавајте на кардиоваскуларниот систем. Бик Ви се отвораат нови можности кои можете да ги искористите ако продолжите да работите со исто темпо. Подготвени сте да и пријдете на личноста која ви се допаѓа. Самоуверени сте и имате силна желба да ја освоите. Немате здравствени проблеми. Близнаци Денешниот ден ви е многу поволен. Ќе бидете задоволни со исходот. Моментално сте во потрага по партнер кој ќе ви пружи стабилност. Не сакате нови возбудувања. Проблеми со забите. Рак Денеска имате можност да се одморите од стресот на работа. Оставете ги грижите за некој друг ден. Претерувате со критиките и наоѓате повод за кавга и кога го нема. Ве мачи низок крвен притисок. Лав За да иамте успешен ден, морате да вложите дополнителен труд. Бидете свесни дека се може да се реши со вистински ...
| | веќе видена | слични

Овен Пред вас е многу забрзан ден исполнет со многу обврски, движење, средби и комуникации. Сепак ништо од ова нема да ви биде тешко бидејќи сте добро расположени и полни со енергија. Одличен момент да го поправите односот со саканата личност или да ја освоите симпатијата. Бик Ја имате целата можна поддршка од страна на другите во текот на овој ден, а на ваша страна е и неверојатната способност за комуникација. Во договорите можете да преземете лидерска улога. Сето тоа што ќе го започнете денес ќе вроди плод и ќе биде трајно, па овој момент бирајте средба со некој што емотивно ве интересира. Близнаци Сте решиле да станете сериозни. Сега многу порационално, практично и појасно гледате на некоја ситуација и јасно ви е каде сте правеле грешки. Во целост сте насочени кон подобрување на љубовната врска во која се наоѓате. Рак Денес околностите се на ваша страна без разлика дали станува за деловното или љубовното поле. Се што ќе започнете брзо ќе го завршите и ќе бидете многу задоволни од резултатите. Контактот со ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Доколку ви се укаже можност и прилика за напредување, би требало да ја прифатите. Сметате дека сте го пронашле партнерот со кој можете да останете на долги стази. Време е да му го предложите тоа. Бик (21.04 – 21.05) Полни сте со елан и енергија. Подготвени сте за борба и докажување. Можете да очекувате многу убав ден за љубов. Новите случувања на овој план ќе ве направат радосни и сентиментални. Близнаци (22.05 – 22.06) Очекувате некоја личност од далеку да ви пружи помош и благодарение на тоа да остварите успех. Доколку ви се допаѓа некое зафатено лице, денес ќе сфатите дека сепак е подобро да се откажете од таа приказна. Рак (22.06 – 22.07) На полето за работа ви доаѓа некое растеретување и убави вести кои ви ги носат вашите блиски соработници. Можете да очекувате прилика уште подобро да се запознаете со саканото лице. Многу ќе ви одговара престојот во природа. Лав (23.07 – 22.08) Ќе оставите солиден однос со конкуренцијата, дури ќе извлечете и некои совети од таа приказна. На полето ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Работa: Ако работите приватна работа, тогаш околностите се многу променливи, и не сте задоволни поради тоа. Љубов: Во текот на денешниот ден може да разрешите некои важни прашања со саканата личност. Здравје: Чувствителна бешика. БИК Работа: Почекајте од висински агол да ги анализирате околностите во кои се наоѓате за да можете да остварите напредок во работата. Љубов: Саканата личност покажала дека е подготвена максимално да ви се посвети. Здравје: Респираторни инфекции. БЛИЗНАЦИ Работа: Доколку денеска се впуштите во ризични работи, подоцна би можеле да имате поголеми проблеми. Љубов: Можно е да водите тешка битка со осаменоста и да ви недостасува љубов. Здравје: Добро. РАК Работа: Препорака е денеска да се занимавате со хартии затоа што некои работи по ова прашање полесно ќе ги завршите. Љубов: Денешниот ден не ви е претерано поволен за нова врска. Здравје: Одморајте, здравјето не ви е сјајно. ЛАВ Работа: Можно е да прифатите шанса која ви се укажува за покренување на нова соработка на работа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 419 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 208 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 255 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 294 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен хороскоп за 12 јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: