Пролетна колекција на Томи & Џиџи: Шик-стил на спортски начин

Во комплетната пролетна колекција преовладува првата љубов на дизајнерот и моторите, автомобилите и мото-спортовите. Новата колекција RTW содржи парчиња украсени со тркачки ленти, везени логоа што симболизираат брзина и графички значки, кои новата соработка на Томи и Џиџи ја прават неодолива и трендовска. Текст: А. Велјановска
| | веќе видена | слични

Излезе каталогот за пролетната колекција TommyxGigi. За колекцијата позира супермоделот Џиџи Хадид облечена во модните парчиња произлезени од четвртата нејзина соработка со Томи Хилфигер. Фотографирана покрај спортски автомобил, американската убавица ја претставува колекцијата во која доминира спортскиот стил. Хеланки, кратки кожени јакни, „искинати“ фармерки, сандали со висока платформа, но и костими за капење – се е во впечатливите бои на логото на Хилфигер. Пролетната TommyxGigi колекција ќе биде во продажба од 25 февруари. MакMода
| | веќе видена | слични

Британскиот модел Кејт Мос најави дека повеќе ќе се посвети на уредничката позиција во „Вог“ а помалку ќе ја гледаме на писта или кампањи. Но, изгледа да се излезе од моделството, со кое активно се занимава од 1988 година и не е така лесно. Таа е еден од најпознатите, но и сè уште најбараните модели ширум светот, а за тоа говори и нејзината заработувачка. Со години наназад (од 2002 година) на листата на „Форбс“ на најплатени модели врвот го чува Жизел Бундшен. Тоа траеше до 2017 година, кога првото место го зазема Кендал Џенер. Кејт пак, во 2016 година се најде на 13-тото место, со заработувачка од 5 милиони долари на годишно ниво. Следната година пак, заработе седум милиони, но повторно не се најде меѓу топ 10. Британката зад себе има кариера долга 30 години. За првпат се појавува во 1988 година, кога има 14 години. Изминатиов месец наполни 44 години, а сè уште може да се пофали со бројни ангажмани, така што за неа тоа што не е на листата на „Форбс“ не значи дека сметката во банка ѝ е мала. Со ангажманите ...
| | веќе видена | слични

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер продолжува да соработуваат. По неколку колекции кои инстантно станаа хит, 22-годишниот модел и 66-годишниот дизајнер повторно ги израдуваа љубителите на модата. И при креирањето на четвртата заедничка колекција, модното дуо остана верно на палетата црвено, бело и сино, која е препознатлива за дизајните на Хилфигер. Инспирацијата за новите модни парчиња доаѓа од мото-трките.
| | веќе видена | слични

Ако планирате да ја надополните вашата колекција на чевли, бидете сигурни дека ќе се заљубите во новата колекција на брендот Стјуарт Вајсман . Од патики и балетанки до влечки, новата колекција на модната куќа има многу да ни понуди. Разни современи модели се дизајнирани за да ги задоволат потребите на секоја жена – која секогаш сака да изгледа совршено. Цветни мотиви, металик-нијанси, детали од крзно што и’ додаваат уникатна текстура на оваа збирка. Погледнете што избравме за вас од колекцијата на Стјуарт Вајсман како инспирација за топлата сезона. Текст: А. Велјановска
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 167 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
сите 267 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Во саботата наутро почина уште еден, 39-годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ), подлегнувајќи им на повредите ...
сите 196 | | | веќе видена

Заради координација и поголема динамика во постапувањето на сите надлежни институции при утврдување на причините за автобуската несреќа што се случи на ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пролетна колекција на Томи & Џиџи: Шик-стил на спортски начин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: