ОД ОХРИД ДО ЦРНО МОРЕ СИТЕ СЕ БУГАРИ: Џамбаски бара обединување на бугарските територии


Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Софија е задоволна од Скопје. Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев ја поздравува изјавата на македонскиот претседател Стево Пендаровски дека Гоце Делчев се ...
| | веќе видена | слични

Откако претседателот Пендаровски ја даде скандалозната изјава која се коси со официјалната македонска историографија, дека Гоце Делчев се изјаснувал за ...
| | веќе видена | слични

Оттука натаму, евентуалните преговори за членство на Македонија во Европската унија минуваат низ демонтирање на лажната конструкција на македонската државност. ...
| | веќе видена | слични

Му честитам на македонскиот претседател, г-дин Пендаровски! За првпат од 1944 година ја слушаме од Скопје вистината за Гоце Делчев, порача преку Фејбук ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот во Европскиот парламент од Бугарија кој доаѓа од редовите на партијата на премиерот Бојко орисов, ГЕРБ, Андреј Ковачев испрати „честитка“ до ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев со честитки до претседателот Стево Пендаровски зошто рекол дека Гоце Делчев е Бугарин.Ковачев сподели Фејсбук статус:,Му ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Статус на Андреј Ковачев, Европратеникот кој застапува тврди тези за спорните револуционери во договарањето на комисиите од Македонска и Бугарска страна: ,,Му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 407 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД ОХРИД ДО ЦРНО МОРЕ СИТЕ СЕ БУГАРИ: Џамбаски бара обединување на бугарските територии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: