Пензиите во опасност, расте дупката во ПИОМ

2 копии
2 копии

Полугодишниот извештај што го објави Министерството за финансии покажува дека во Министерството за образование за шест месеци биле реализирани само осум отсто ...
| | веќе видена | слични

Капиталните инвестиции во Македонија во 2018-та затаија онаму каде што најмногу треба да се застапени - во ресорите транспорт и образование. Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниското ниво на реализација на капиталните расходи во првата половина од годината ќе се одрази и врз вкупниот економски раст. Една од причините за слабата ...
| | веќе видена | слични

Веќе е јасно дека капиталните расходи за половина година не надминаа ниту една петина од вкупните кои беа предвидени за годинава. Или од јануари до јуни беа ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Фондот за пензиско и инвалидско осигурување (ПИОМ) во првата половина од годината има остварено дефицит од 469 милиони денари, покажува Полугодишниот извештај ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 337 | | | веќе видена

Босанскиот национален совет ги повика Бошњаците кои живеат во Македонија да гласаат „за“ на претстојниот референдум и со тоа да ги отстранат сите препреки за ...
сите 75 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензиите во опасност, расте дупката во ПИОМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: