Пензиите во опасност, расте дупката во ПИОМ

2 копии
2 копии

Полугодишниот извештај што го објави Министерството за финансии покажува дека во Министерството за образование за шест месеци биле реализирани само осум отсто ...
| | веќе видена | слични

Капиталните инвестиции во Македонија во 2018-та затаија онаму каде што најмногу треба да се застапени - во ресорите транспорт и образование. Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниското ниво на реализација на капиталните расходи во првата половина од годината ќе се одрази и врз вкупниот економски раст. Една од причините за слабата ...
| | веќе видена | слични

Веќе е јасно дека капиталните расходи за половина година не надминаа ниту една петина од вкупните кои беа предвидени за годинава. Или од јануари до јуни беа ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Фондот за пензиско и инвалидско осигурување (ПИОМ) во првата половина од годината има остварено дефицит од 469 милиони денари, покажува Полугодишниот извештај ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 235 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател – криминалец во бегство, Мицкоски да одговори за средбата со Груевски и посетите на Белград и ...
сите 240 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 92 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 295 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Намалувањето на загадувањето на воздухот од в година ќе биде стратешки приоритет на Владата. „На седницата што се одржа вчера беше разгледан и усвоен предлог ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензиите во опасност, расте дупката во ПИОМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: