Десета Летна школа за изучување на мајчин јазик

5 копии

Десеттата Летна школа за изучување мајчин јазик, проект на Агенцијата за иселеништво на Република Македонија, отворена е вчера во просториите на Конгресниот ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија од Кабинетот на министерот за дијаспора денеска, на оваа школа учествуваат 45 деца на иселеници од Македонија, кои доаѓаат од повеќе земји ...
| | веќе видена | слични

На поканата на Агенција за иселеништво за отворање на сесија на Летната школа за изучување на македонски јазик, наменета за децата на иселениците, годинава ...
| | веќе видена | слични

Dental Summer School 2018 е летна школа која ќе се одржи во периодот од 13.09 до 16.09.2018г. во Хотел Десарет – Охрид. Организирана е од страна на Студентски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Конгресниот центар во Охрид, денеска, ќе биде отворена десеттата Летна школа за изучување на мајчин јазик, проект на Агенцијата за иселеништво. Школата ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десета Летна школа за изучување на мајчин јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: