Десета Летна школа за изучување на мајчин јазик

5 копии

Десеттата Летна школа за изучување мајчин јазик, проект на Агенцијата за иселеништво на Република Македонија, отворена е вчера во просториите на Конгресниот ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија од Кабинетот на министерот за дијаспора денеска, на оваа школа учествуваат 45 деца на иселеници од Македонија, кои доаѓаат од повеќе земји ...
| | веќе видена | слични

На поканата на Агенција за иселеништво за отворање на сесија на Летната школа за изучување на македонски јазик, наменета за децата на иселениците, годинава ...
| | веќе видена | слични

Dental Summer School 2018 е летна школа која ќе се одржи во периодот од 13.09 до 16.09.2018г. во Хотел Десарет – Охрид. Организирана е од страна на Студентски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Конгресниот центар во Охрид, денеска, ќе биде отворена десеттата Летна школа за изучување на мајчин јазик, проект на Агенцијата за иселеништво. Школата ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Користени пелени беше причината за евакуацијата на жителите на Аеродром во населбата Острово. ТВ 24 објави и видео од станот, во кој се гледаат искористените ...
сите 119 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 85 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 16 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десета Летна школа за изучување на мајчин јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: