Дарко Рундек доаѓа на Skopje Calling


Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека еден од најголемите фаворити на сите времиња од екс југословенските простори на канцеларијата на Авалон Продукција како и на македонската публика, Дарко Рундек, ќе настапи со својот бенд со Greatest hits шоу на 23 јуни и тоа пред настапот на легендарните TEXAS, што значи дека саботната вечер ќе биде вечер на уживање за сите генерации. Сите детали околу влезниците ќе бидат познати на 6ти март во 21 часот.
| | веќе видена | слични

Конечно дојде време Дарко Рундек и екипата да се појават во Скопје во вистинско време и на вистинско место – на Скопје колинг 2018 година, објавија од „Авалон продукција“. Еден од најголемите фаворити на сите времиња од ексјугословенските простори на канцеларијата на „Авалон продукција“ како и на македонската публика, Дарко Рундек, ќе настапи со својот бенд со шоу со најголеми хитови на 23 јуни, и тоа пред настапот на легендарните „Тексас“, што значи дека саботната вечер ќе биде вечер на уживање за сите генерации. Сите детали околу влезниците ќе бидат познати на 6 март во 21 часот.
| | веќе видена | слични

И повторно Авалон продукција, нашите долгогодишни соработници, ве изненадуваат со уште едно големо музичко светско познато име на “Skopje Calling 2018”. Тие со огромно задоволство после многу години обидување и преговори, конечно една од најголемите британски поп рок атракции на сите времиња “Texas” за прв пат доаѓа на Балканот. Тие ќе бидат хедлајнери во сабота на 23-ти јуни, на вториот фестивалски викенд на “Skopje Calling 2018”. “Texas” до 2018-та година имаат продадено албуми во 40 милионски тираж, потоа неверојатни 13 синглови кои се најдоа во престижната UK топ 10 листа, 3 албуми кои се најдоа на врвот на UK листата и 8 албуми на UK top 10, вклучувајќи го и последниот студиски албум “Jump on board” кој е издаден во мај минатата 2017 -та година. Се разбира дека пејачката Sharleen Spiteri ги носи во Скопје сите свои хитови: “Say what you want”, “Inner smile”, “I don’t want a lover”, “Summer sun”, In demand”… и уште многу други хитови и очекуваме навистина едно извонредно шоу за сите генерации. Сите ...
| | веќе видена | слични

Славната британска попрок-група „Тексас“ и легендарниот хрватски музичар Дарко Рундек се новите потврдени имиња што ќе настапат на летниот фестивал „Скопје колинг“. Тие ќе настапат на 23 јуни, на вториот фестивалски викенд.Главна ѕвезда ќе биде групата „Тексас“, која првпат доаѓа во Македонија.„Тексас“ во својата кариера има продадено над 40 милионски примероци од своите албуми. Вкупно осум нивни албуми се најдоа на британската албумска листа, од кои три беа на врвот, а имаат и 13 сингла што биле на престижната британска листа топ 10. Нивниот последен студиски албум „Jump On Board“ е издаден во мај 2017 година. Пејачката Шарлин Спитери во Скопје ќе отпее некои од најпознатите хитови на „Тексас“, меѓу кои „Say What You Want“, „Inner Smile“, „I Don`t Want A Lover“, „Summer Sun“, „In Demand“ и многу други.Миленикот на македонската публика, Дарко Рундек, и овој пат ќе дојде со својот придружен бенд. За овој концерт тој подготвува специјална музичка програма, во која ќе бидат вклучени најголемите хитови на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Авалон продукција“ најавува дека еден од најголемите фаворити на сите времиња од ексјугословенските простори на канцеларијата на „Авалон продукција“, како и на македонската публика, Дарко Рундек, ќе настапи со својот бенд со „Грејтест хитс шоу“ на 23 јуни, и тоа пред настапот на легендарните „Тексас“, што значи дека саботната вечер ќе биде вечер на уживање за сите генерации. Сите детали околу билетите ќе бидат познати на 6 март во 21 часот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Конечно една од најголемите британски поп-рок атракции на сите времиња „Тексас“ за првпат доаѓа на Балканот – најавија од „Авалон продукција“. Тие ќе бидат хедлајнери во сабота на 23 јуни, на вториот фестивалски викенд на Скопје колинг 2018 година. „Тексас“ до 2018 година имаат продадено албуми во 40-милионски тираж, потоа, неверојатни 13 синглови што се најдоа во престижната Британска топ 10 листа, три албуми што се најдоа на врвот на листата и осум албуми на Британската топ 10, вклучувајќи го и последниот студиски албум „Jump On Board“, кој е издаден во мај 2017 година. Се разбира дека пејачката Шарлин Спитери ги носи во Скопје сите свои хитови: „Say What You Want“, „Inner Smile“, „I Don`t Want A Lover“, „Summer Sun“, „In Demand“ и уште многу други хитови и се очекува навистина едно извонредно шоу за сите генерации. Сите детали околу влезниците ќе бидат познати на 6 март, во 21 часот.
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 331 | | | веќе видена

Кога реков пред неколку месеци дека нема да добиеме датум за преговори во јуни, цела влада велеше ќе има датум. Сега и вицепремиерот Османи и премиерот Заев ...
сите 158 | | | веќе видена

Ме водеше желбата да ја пренесам, до секој од вас, пораката за обединување и заедништво, правда и еднаквост за сите. По стотици километри поминати, по многу ...
сите 203 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска - Давкова. ...
сите 207 | | | веќе видена

Како што најавивме веќе во текот на следната недела и покрај тоа што не очекуваме целосна стабилизација на атмосверата што значи дека и понатаму ќе има локална ...
сите 197 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
сите 100 | | | веќе видена

Нема никаква опасност од растурање на државата, напротив, со тоа ја јакнете кохезијата на општеството и граѓаните кои имаат право сега да го користат ...
сите 178 | | | веќе видена

Да гласаме за сигурна иднина на нашата земја, за просперитет и економски развој. Да гласаме за младите луѓе,за идните генерации. Да избереме претседател со кој ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дарко Рундек доаѓа на Skopje Calling

Од:
До кого (е-маил):
Порака: