Наредба за забрана на носење храна во Општина Струга

За време на рамазанските пости се забранува носење на храна, пијалаци и пушење цигари во канцелариите на општина Струга. Ваквва наредба или како што тврди ...
| | веќе видена | слични

Таа посочи дека се плаши од последиците во однос на „безбедноста и продуктивноста", а како пример ги наведе возачите на автобуси кои „ниту пијат, ниту јадат во ...
| | веќе видена | слични

Данската министерка за имиграцијата и интеграцијата Ингер Стојбер, чии изјави за странците често предизвикуваат полемика, денеска повика муслиманите да земат ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко ги информирал вработените дека за време на рамазанскиот пост им е забрането во општинската зграда да внесуваат храна и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Мојата наредба до сите вработени во општинската администрација во Струга дека се забранува внесување храна и пијалоци, како и пушење низ канцелариите во текот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пејачот Шабан Шаулиќ ќе биде закопан во петок, на 22-ри февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. ...
сите 194 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наредба за забрана на носење храна во Општина Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: