Карти за 1/2 финалето од Тим Купот на Италија


Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за реванш натпреварот од 1/2 финалето од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Аталанта. Натпреварот ќе се одигра во среда 28 февруари во Торино. Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до понеделник 29 јануари 2018 до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари . Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2017/2018 и за оние кои ќе се зачленат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон се врати на теренот по двомесечна пауза поради повреда и го одбележа синоќешниот натпревар во Бергамо. Буфон во 25. минута одбрани пенал и обезбеди победа за Јувентус над Аталанта во полуфиналето од Купот на Италија. Пеналот за домаќините беше досуден по прегледување на снимката од страна на судијата Паоло Валери. ВАР технологијата помогна за исправната одлука која арбитерот не ја донесе првично поради маглата и намалена видливост на теренот. Конечниот резултат е 1:0 за Јувентус со погодокот на Гонзало Игуаин во 3. минута.
| | веќе видена | слични

Буфон во 25. минута одбрани пенал и обезбеди победа за Јувентус над Аталанта во полуфиналето од Купот на Италија. Пеналот за домаќините беше досуден по прегледување на снимката од страна на судијата Паоло Валери. ВАР технологијата помогна за исправната одлука која арбитерот не ја донесе првично поради маглата и намалена видливост на теренот. Конечниот резултат е 1:0 за Јувентус со погодокот на Гонзало Игуаин во 3. минута. /МИА
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Јувентус во првиот полуфинален натпревар, во Купот на Италија, во Бергамо ја победија Аталанта со 1:0. Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Гонзало Игуаин во третата минута. Домаќинот имаше можност да израмни во 25.минута, но Џиџи Буфон му одбрани пенал на Алехандро Гомез. Втората полуфинална двојка ја формираа Милан и Лацио, а првиот натпревар ќе го одиграа вечерва. Реваншите се на програмата на крајот од овој месец, а финалето ќе се игра во Рим на 9.мај.
| | веќе видена | слични

Благодарејќи на голот на Гонзало Игуаин и одбранетиот пенал на Џиџи Буфон, Јувентус со победа од 0-1 се враќа од гостувањето кај Аталанта во првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Италија„Старата Дама" е на чекор до финале откако вечерва со 0-1 славеше на гостувањето во Бергамо. Херои на Јувентус се Гонзало Игуаин и Џиџи Буфон.Аргентинецот со еден одличен соло пробив донесе предност од 0-1 по само 150 секунди игра, а потоа на сцена стапи голманот.Италијанецот кој на 28. јануари наполни 40 години, го одбрани пеналот на Папу Гомез во 25. минута. Џиџи Буфон беше на вистината на задачата и во вториот дел и со неколку добри интервенции спречи Аталанта да стигне до изедначување.
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Јувнетус во првиот полуфинален натпревар од италијанскиот куп како гости во Бергамо ја совладаа Аталанта со 1:0, што беше резултат од првото полувреме. Стрелец на единствениот гол на мечот беше Аргентинецот Гонзало Игуаин уште во 3 минута. Домашните во 25 минута имаа голема шанса да израмнат, но пеналот на Алехандро Гомез го одбрани ветеранот на голот на „Старата дама“, Џанлуиџи Буфон. Возвратниот натпревар ќе се игра кон крајот на февруари во Торино. Втората полуфинална двојка ја сочинуваат Милан и Лацио, кои првиот меч ќе го играа во среда во Милано, а реваншот во Рим, исто така, на распоредот кон крајот на февруари. Финалето ќе се одигра во Рим на 9-ти мај.
| | веќе видена | слични

Вечерва е одигран првиот меч од полуфиналето во Купот на Италија, Јувентус направи голем чекор кон финалето. Во првиот натпревар, Јувентус славеше вечерва на гостувањето кај Аталанта со минималец од 1:0, со голот кој го постигна Гонзало Игуаин во првото полувреме. Но 20 минути по голот, тимот од Бергамо имаше најзрела шанса да изедначи на мечот и да биде уште поинтересно, но Буфон им брани удар од белата точка и им ја сочува победата вечерва на „Бјанконерите“. Во финишот од мечот Игуаин имаше нова зрела шанса да зголеми на 2:0, но овој пат тоа не му успеа, па на крајот Јувентус славеше со минимални 1:0. Второто полуфинале се игра утревечер помеѓу Милан и Лацио. Quattordicesimo gol in stagione per il Pipita! #AtalantaJuve pic.twitter.com/CrN2LpNuO2 — VecchiaSignora.com (@forumJuventus) January 30, 2018 GIANLUIGI BUFFON!!!!! #⃣1⃣ #AtalantaJuve pic.twitter.com/mSgXUYmSR7 — VecchiaSignora.com (@forumJuventus) January 30, 2018
| | веќе видена | слични

Најскапиот фудбалер во Серија А, Гонзало Игуаин и најдобриот голман, Џиџи Буфон му ја отворија вратата за финалето во Купот на Италија на Јувентус кој славеше со минимални 1-0 на гостувањето кај Аталанта во Бергамо во првиот меч од полуфиналето. Аргентинецот во втората минута погоди за водство 1-0, додека италијанската голманска легенда во 20-та минута одбрани пенал и го задржа водството на својот тим. „Бјанконерите“ не дозволија нова шанса за домаќините и забележаа победа која во голема мера значи пласман во финалето на националниот Куп.
| | веќе видена | слични

Џиџи Буфон по подолго време се врати на голот на Јувентус, а тоа го направи во голем стил, одбранувајќи пенал во првото полувреме, на гостувањето кај Аталанта во полуфиналето на италијанскиот куп. Со помош на ВАР технологијата беше утврдено дека имало играње со рака во шеснаесетникот на гостите, но Папу Гомез не успеа да го совлада Буфон кој го остави својот тим со минималното водство. За него се погрижи Игуаин кој уште во 3. минута одлично се снајде пред противничкиот гол и со соло-акција го постигна единствениот погодок на натпреварот. Јувентус со победата од 1:0 има важна предност пред реваншот кој ќе го игра на домашен терен во Торино и тоа на 28 февруари.
| | веќе видена | слични

Џиџи Буфон во голем стил со одбранет пенал на дуелот помеѓу Аталанта и Јувентус во 1/2 финалето во Купот на Италија се врати помеѓу стативите. Искусниот чувар на мрежата го прочита ударот на Гомез и го задржа минималното водство (1-0) после 45 минути игра во Бергамо.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во врска со намерата на јавниот обвинител Љубомир Јовески да избере ВД наследник на Катица Јанева во СЈО, се огласи и пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 115 | | | веќе видена

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 187 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје изутринава заминала во Гевгелија на погреб на нејзината мајка, ...
сите 412 | | | веќе видена

Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека СЈО продолжува со застапување на предметите во судница без разлика што на ...
сите 243 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Тешко ви е да се организирате денеска затоа што имате недостаток од концентрација. Љубов: Потребно е да ја подобрите комуникацијата со партнерот, ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти за 1/2 финалето од Тим Купот на Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: