Карти за 1/2 финалето од Тим Купот на Италија


2 копии

Благодарејќи на голот на Гонзало Игуаин и одбранетиот пенал на Џиџи Буфон, Јувентус со победа од 0-1 се враќа од гостувањето кај Аталанта во првиот натпревар ...
| | веќе видена | слични

Вечерва е одигран првиот меч од полуфиналето во Купот на Италија, Јувентус направи голем чекор кон финалето. Во првиот натпревар, Јувентус славеше вечерва на ...
| | веќе видена | слични

Најскапиот фудбалер во Серија А, Гонзало Игуаин и најдобриот голман, Џиџи Буфон му ја отворија вратата за финалето во Купот на Италија на Јувентус кој славеше ...
| | веќе видена | слични

Џиџи Буфон по подолго време се врати на голот на Јувентус, а тоа го направи во голем стил, одбранувајќи пенал во првото полувреме, на гостувањето кај Аталанта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ договорено е премиер по принципот 3+1, објави Канал 5, повикувајќи се на партиски извори. Тоа значи три години на чело на ...
сите 598 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 291 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти за 1/2 финалето од Тим Купот на Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: