Бројот на електрични автомобили драстично ќе се зголеми


Советникот по економски прашања во Белата куќа Лери Кудлоу изјави дека администрацијата на Трамп сака да ги укине субвенциите за електрични автомобили и за ...
| | веќе видена | слични

Автомобилот е направен за да ја зголеми бројката на еколошките возила во Германија, а многумина од решенијата е се исклучително иновативни. Автомобилот за ...
| | веќе видена | слични

Сумата од 14 милијарди евра се планира да се инвестира од 2019 до 2023 година . Со планот се предвидува купување земјиште , изградба на нови погони , како и ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на електрични автомобили драстично ќе се зголеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: