Бугарија (повторно) растргната меѓу Русија и Западот

2 копии

Путин: "Драго ми е што по долга пауза сте во Москва", и по ова Борисов не сватил?"Претседателот Румен Радев заедно со Корнелија Нинова беа пред мене кај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Партнерството меѓу уставните судии на Бугарија и на Македонија е важен чекор за развојот на билатералните односи во духот на договорот за пријателство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев прими делегација на Уставниот суд на Република Македонија, соопшти прес службата на претседателот. Партнерството меѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 208 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија (повторно) растргната меѓу Русија и Западот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: