„Македонија-Блокира“: Пред Собранието имаше повеќе луѓе отколку на НАТО журките


2 копии

„Македонија-Блокира“ реагираше на соопштението на СДСМ, во кое, како што велат, луѓето што протестираат пред Собранието се нарекуваат маргинални групи и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Македонија-Блокира“ најостро ги осудува лагите и заканите на СДСМ во нивното вчерашно соопштение во кое луѓето кои беа синоќа на сенародниот македонски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува говорот на омраза, навредите и заканите упатени на собирот пред Собранието на маргиналните групи и ...
| | веќе видена | слични

„Македонија-Блокира“ со писмено соопштение ги осудува, како што велат, лагите и заканите на СДСМ во нивното вчерашно соопштение во кое луѓето кои беа синоќа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иницијативата „Македонија блокира“ и Кризниот штаб против промена на Уставот започна со протестите пред Собранието против уставните измени. Околу 200 граѓани, ...
| | веќе видена | слични

Повикуваме на одговорно однесување и потенцираме дека заканите, повиците за линч и говорот на омраза се кривични дела. Навредите и клеветите кон било кого се ...
| | веќе видена | слични

Додека во Собранието се оддржува пленарна седница за втората фаза на уставните измени, надвор пред законодавниот дом мал број граѓани под организација на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 168 | | | веќе видена

Новиот претседател на државата Стево Пендаровски, веројатно од вoзбyдa, зaбopaви на своето семејство за време на вчерашната инаугурација во Собранието на ...
сите 167 | | | веќе видена

И претседателот на Северна Македонија и посака среќа на Тамара Тодевска, пред вечерашниот настап во финалето на изборот на песна за Евровизија. „Со Бети и’ ...
сите 186 | | | веќе видена

Официјалната интернет страница на новиот претседател Стево Пендаровски ќе биде тројазична и со новото име. Таа ќе биде на македонски, албански и англиски ...
сите 186 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 228 | | | веќе видена

Поразената ВМРО-ДПМНЕ си вергла по старо, едни исти невистини, лажна загриженост, ништо ново, далеку од јавниот интерес и интересите на граѓаните, реагира СДСМ ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Македонија-Блокира“: Пред Собранието имаше повеќе луѓе отколку на НАТО журките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: