Дуке Бојаџиев и Каролина со заедничка песна „Зборови немам“


7 копии

Денеска во 21 часот Авалон продукција ќе ја промовира првата заедничка песна на двајцата наши најквалитетни артисти во моментов Дуке Бојаџиев и Каролина Гочева. Песната „Зборови немам” е комплетно авторско дело на Дуке Бојаџиев музика, текст, аранжман и изведба, снимена е и продуцирана во музичкото студио „Гаеа“ (Gaea) во Њујорк, а вокалот на Каролина е снимен во „Марифет“ (Marry Phat) студиото на Ивица Јанкуловски во Скопје. Песната „Зборови немам“ ќе биде поставена во 21 часот на официјалните Фејсбук профили на Каролина, Дуке Бојаџиев, на „Авалон продукција“ и на официјалниот музички канал Јутјуб.
| | веќе видена | слични
3 копии

Тимот што добро работи, не се менува! Па така по успешната соработка на добро познатите хитови „Сега и тука“ и макфестовската „Биди тој што си“, Игор Митровиќ и Александар Масевски продолжуваат со песната насловена „Сам“. И овој пат како комплетен автор се потпишува Масевски, електричната гитара ја отсвири одличниот Иле Спасев, а бас гитарата е дело на талентираниот Марко Василевски (џез група „Fierce“), додека придружните вокали ги отпеаја самите Игор и Масевски. „Сам“ наскоро ќе добие и видео запис изработен од „3Д продукција“ на чело со Милчо Узунов, а додека го чекаме, слушнете како звучи новиот хит на Игор!
| | веќе видена | слични

„Зборови немам“ е првиот заеднички хит на Каролина Гочева и Дуке бојаџиев кој го промовираше Авалон продукција. Текстот на оваа песна му припаѓа на Дуке Бојаџиев, оваа песна е снимена во студиото Gaea Music во Њујорк, додека вокалот на Каролина е снимен во студиото на Ивица Јанкуловски во Скопје.
| | веќе видена | слични
4 копии

Дуке Бојаџиев и Каролина Гочева ја промовираа својата песна на официјалните фејсбук профили, како и на официјалниот YouTube канал на Авалон продукција. Песната “Зборови немам”, која е комплетно авторско дело на Дуке Бојаџиев ( музика, текст, аранжман,изведба), снимена, а снимена и продуцирана е во Gaea Music студио во New York, а вокалот на Каролина е снимен во Marry Phat студиото на Ивица Јанкуловски во Скопје.
| | веќе видена | слични
5 копии

Каролина Гочева вчера ја промовираше новата песна "Зборови немам", која ја означува нејзината соработка со македонскиот музичар кој живее и работи во САД, Дуке Бојаџиев. Песната сношти беше поставена на Јутјуб и на официјалните Фејсбук профили на "Авалон" продукција, на Каролина и на Дуке Бојаџиев. Музиката, текстот и аранжманот за песната ги напиша Бојаџиев. Соработката помеѓу Дуке и "Авалон" започна летово, кога продукцијата ги организираше двата негови концерти во Битола и во Охрид, на Хераклеја и во Античкиот театар со проектот "Сон, верба, љубов" кои се одржаа минатиот месец. Ова е прва соработка помеѓу Каролина и Дуке Бојаџиев. (М.Џ.)
| | веќе видена | слични

После успешната соработка на добро познатите хитови „Сега и тука“ и макфестовската „Биди тој што си“, Игор Митровиќ и Александар Масевски продолжуваат со песната насловена „Сам“. И овој пат како комплетен автор се потпишува Масевски, електричната гитара ја отсвири одличниот Иле Спасев, а линијата на бас гитарата е дело на талентираниот Марко Василевски (џез група „Фирс“(Fierce)), додека придружните вокали ги отпеаја самите Игор и Масе.„Сам“ наскоро ќе добие и видео запис изработен од „3Д продукција“ на чело со Милчо Узунов, а додека ја чекаме екранизацијата, слушнете како звучи новиот хит на Игор!
| | веќе видена | слични

Поп –пејачот Игор Митровиќ после неговиот последен настап на фестивалот „Макфест“ го промовира неговото најново музичко парче насловено „Сам“.Тој како и претходно повторно соработува со композиторот Александар Масевски кој и овојпат компонираше песна препознатлива за музичкиот стил на Митровиќ.Пејачот на социјалните мрежи ја сподели нумерата за која од обожавателите побара да ја споделуваат, лајкуваат и коментираат.Колегите на Игор од забавната естрада му дадоа зелено светло и кометари дека песната заслужува успех.Слушнете и споделете го вашето мислење
| | веќе видена | слични

Откако под закрила на „Авалон продукција“ одржаа прекрасни концерти во античките театри во Битола и Охрид, „Македонското девојче“Каролина Гочева и светското, а наше македонско момче Дуке Бојаџиев решија да ни ги разгалат душите со својата прва заедничка песна! Станува збор за темата насловена „Зборови немам“, која е комплетно авторско дело на Дуке (музика, текст и аранжман), снимена е и продуцирана во студиото „Gaea Music“ во Њујорк, а вокалот на Каролина е снимен во студиото „MarryPhat“ на Ивица Јанкуловски во Скопје.Песната својата премиера ја доживеа синоќа на Фејсбук и веќе собра преку 20.000 прегледи на Јутјуб, а како звучи оваа прекрасна соработка на Дуке и Каролина можете да слушнете во продолжение. Уживајте!
| | веќе видена | слични

Синоќа во етер беше пуштена новата песна на Дуке Бојаџиев и Каролина Гочева, насловена како „Зборови немам“, која за кратко време стана хит на социјалните мрежи. Песната „Зборови немам“, која е комплетно авторско дело на Дуке Бојаџиев (музика, текст, аранжман, изведба), е снимена и продуцирана во студиото „Геа мјузик“ во Њјујорк, а вокалот на Каролина е снимен во студиото „Мери фет“ на Ивица Јанкуловски во Скопје. Слушнете ја песната:
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 224 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 288 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 287 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата засега не се откажува од еколошките налепници и покрај тоа што премиерот изјави дека тоа би било еден вид дискриминација. Заменик министерот за животна ...
сите 113 | | | веќе видена

Театралните проверки и потраги по Никола Груевски во понеделнкот попладнето во неговиот дом и во гаражите на партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, каде што алфите ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дуке Бојаџиев и Каролина со заедничка песна „Зборови немам“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: