Астрономски календар: 168-иот ден со ноќ со полна месечина


8 копии

Денес е делумно помрачување на Месечината и тоа ќе биде последното лунарно помрачување во оваа година. Помрачувањето ќе започне во 22:01, а Месечината најмногу ...
| | веќе видена | слични

Целиот тек на помрачувањето на Месечината ќе може да се набљудува од Источна Европа, Блискиот Исток, поголемиот дел од Африка, западна Индија и Антарктикот. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска ќе се случи делумно затемнување на Месечината што ќе биде видливо во Јужна Америка, Европа, Африка, Азија и Австралија, соопштува НАСА, која ги наброи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 581 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 236 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот ...
сите 147 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 224 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 72 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги седнаа пред компјутер и загрижените родители, но и наставниците .За кратко време се формираше и фејсбук група ПОДДРШКА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Астрономски календар: 168-иот ден со ноќ со полна месечина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: