АРСОВСКИ: Владата работеше единствено на вработување на своите роднини, ОСТАВКИ ТРЕБА ДА СИ ДАДАТ ФУНКЦИОНЕРИТЕ


Во своето гостување на телевизија Телма во емисијата Топ Тема, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски го посочи непотизмот како еден од најголемите пpоблеми ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Зоран Заев веќе втор месец ги лаже граѓаните дека ќе прави реконструкција на Владата. Откако заврши со театарот внатре во СДСМ што им го приреди на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување на вестите на телевизија Алсат портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски истакна дека денеска е 29 години од основањето на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев си обезбеди партиска поддршка за криминалот, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Зоран Заев си обезбеди партиска поддршка за криминалот, корупцијата и ограбувањето на целата држава. Заев нетранспарентно и на крајно недемократски начин си ...
| | веќе видена | слични

Новоназначените 30 претседатели на општински организации во СДСМ се само дел од театарот на Зоран Заев и на партијата – реагира денеска опозицијата. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нови меѓусебни пораки на релација СДСМ и ДУИ по вчерашното официјално предизборно коалицирање на Заев и Касами. Од партијата на Ахмети денеска со потсетување ...
сите 339 | | | веќе видена

Негативен е резултатот за коронавирус на лицето кое на 22 февруари се вратило од Италија во Струмица, а во болничка изолација е возачот на комбето со кое ...
сите 621 | | | веќе видена

Првпат јавно ќе кажам дека пратеници на ВМРО ДППМНЕ, меѓу кои и Илија Димовски и Антонијо Милошоски, трчаа низ ходниците на Собранието и убедуваа пратеници да ...
сите 127 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 479 | | | веќе видена

Сите масовни собири, концерти, театарски претстави, кои се закажани и предвидени да се одржат до 6ти март, во насока на натамошна соодветна превенција во ...
сите 97 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АРСОВСКИ: Владата работеше единствено на вработување на своите роднини, ОСТАВКИ ТРЕБА ДА СИ ДАДАТ ФУНКЦИОНЕРИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: