(Видео) Анѓушев. Над 100 компании оваа година ќе добијат финансиска помош од државата


3 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, во придружба на министерот задолжен за странски инвестиции Бардул Даути и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 36 отсто повеќе средства се одвоени за 2019 година за финансиска поддршка на компаниите, најави денеска вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев од ...
| | веќе видена | слични

 Инвестицијата тежи 9 милиони евра, а според најавите ќе бидат вработени околу 350 лица од областа на електрониката, информатиката и машинската технологија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и директорот на дирекцијата за технолошко-индустриски развојни зони Александар Младеновски, во присуство на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
5 копии

Италијански фирми се заинтересирани за учество на претстојните тендери во Македонија за изградба на патна и железничка инфраструктура, гасификација, енергетика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 147 | | | веќе видена

Додека Основното јавно обвинителство најавува дека за две недели ќе ги добие првичните информации за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, а ...
сите 128 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег со слаб, на места и умерен интензитет. Попладне и во текот на ноќта врнежите ќе бидат ...
сите 223 | | | веќе видена

Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно, ...
сите 134 | | | веќе видена

Грчки владини извори за за „Скај“ и „Катимерини“ објавија дека со клучниот член од Уставот со кој македонското малцинство се перцепира како дијаспора, Скопје ...
сите 294 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Костадин Костадинов од СДСМ.„Аболицираниот за криминал Зоран Заев е целосно збунет и ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Анѓушев. Над 100 компании оваа година ќе добијат финансиска помош од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: