Приходите од мобилните апликации се зголемени за 28% од лани – App Store го задржува водството од скоро дупло повеќе приходи од Play Store

Компанијата Sensor Tower редовно излегува со статистики поврзани со двете најголеми продавници за апликации, App Store од Apple и Play Store од Google. Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 106 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приходите од мобилните апликации се зголемени за 28% од лани – App Store го задржува водството од скоро дупло повеќе приходи од Play Store

Од:
До кого (е-маил):
Порака: