Ал Џезира: Меркел се погрижи Заев да не биде целосно посрамен


2 копии

Лекарот од општа пракса и локален претседател на Баварската лекарска асоцијација, Јакоб Бергер, во четврток за медиумите даде процени за здравствената состојба ...
| | веќе видена | слични

Откако германската канцеларка Ангела Меркел пред неколку денови од Брисел вети дека со целиот свој политички кредибилитет ќе се заложи Македонија да ги почне ...
| | веќе видена | слични

Загриженоста за здравствената состојба на германската канцеларка Ангела Меркел е сѐ поголема откако денеска повторно беше снимена како неконтролирано се тресе. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Аналитичарот Сотир Костов, во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 телевизија истакна дека реториката на Заев пред изборите беше дека албанските ...
сите 647 | | | веќе видена

Иако долго време немаше активни случаи на коронавирус, денес според извештајот на Министерството за здравство, во Пехчево сега има два активни случаи на ...
сите 603 | | | веќе видена

Бизнисменот Трифун Костовски и неговото семејство како главни акционери ќе ги тужат Република Македонија, Народна банка и членови на Управниот одбор на ...
сите 292 | | | веќе видена

Група родители во Хрватска почнаа кампања против физичко присуство на децата на училиште, во услови на влошената епидемиолошка состојба во државата и побараа ...
сите 535 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 60 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ со ДПА ќе формираат влада која ќе има мнозинство од 62 пратеници, а со преговорите прават театар, вели генералниот секретар на Алијансата за ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ал Џезира: Меркел се погрижи Заев да не биде целосно посрамен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: