АД Европа се приклучи на иницијативата за скратено работно време за родителите по породилно отсуство

2 копии

Компанијата АД Европа како една од најстарите фабрики за кондиторски производи на Балканот со големо задоволство ја прифати иницијативата за креирање на што ...
| | веќе видена | слични

Покрај веќе применетиот флексибилен работен модел кој им овозможува на вработените поголема слобода во организацијата на нивното време, ова е уште едно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Унапредување на правата и овозможување на подобри услови за лицата со попреченост е приоритет на Министерството за труд и социјална политика.Со новиот закон за ...
| | веќе видена | слични

Со новиот Закон за социјалната заштита, кој е дел од социјалната реформа, се воведуваат две целосно нови услуги за лицата со попреченост – лична асистенција и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Позитивниот пример за применување на 3-месечно скратено работно време на родителите што користеле боледување поради раѓање или мајчинство е пример на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Рептил маркетии донесе одлука за дополнителни 3 месеци скратено работно време за родителите што се враќаат од породилно отсуство и се приклучи кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фармацевтската компанија Фитофарм од денеска со дополнителни бенефиции за своите вработени по завршување на отсуството од работа поради бременост, раѓање и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск вечерва во изјава за Телма рекол дека не се надева дека на работната вечера ќе се постигне договор за ...
сите 929 | | | веќе видена

За жал уште еднаш важни одлуки за иднината на ЕУ стануваат жртва на неодговорно однесување, базирано на краткорочни внатрешнополитички размислувања, изјави ...
сите 1477 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за почеток за преговори со Европската Унија заради немање суштински реформи и стабилна економија, Зоран Заев наместо вината да ...
сите 319 | | | веќе видена

Повторувајќи ја пресметката од минатосезонското финале во Лигата на шампионите, Веспрем викендов го пречекува Вардар во „Веспрем арената“ во првата фаза од ...
сите 148 | | | веќе видена

,,Европскиот совет го поддржува договорот за повлекување на Велика Британија од Европската унија, како и од Европската заедница за атомска енергија. Врз основа ...
сите 307 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, во денеска објави дека САД и Турција постигнале договор за привремен прекин на огнот во Сирија. Пенс сподели информација за ...
сите 660 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АД Европа се приклучи на иницијативата за скратено работно време за родителите по породилно отсуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: