ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Македонецот Филип Божиновски е потенцијален победник во шоуто?!


4 копии

Македонец повторно доминира во регионалното издание на „Ѕвездите на Гранд“ – има ли шанси за победа при силната и немилосрдна конкуренција? Младото момче кое беше победник во македонското шоу „М2 – Потрага по ѕвезда“, Филип Божиновски по прекинот на соработката со продукцијата „М2“ си го пронајде својот пат и блесна во регионалното издание на „Ѕвездите на Гранд“. Имено, овој викенд се емитуваше третата емисија од третиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ каде со фантастична изведба на песната „Среќна ли си ти“ од Тоше Проески успеа да го воодушеви жирито и крене публиката на нозе. На неговиот шарм Зорица не успеа да се воздржи, па прокоментира: – Миценце, па ти си божествен пејач! Додека коментарот на Аца Лукас беше дека според него, Филип Божиновски е најдобриот натпреварувач во „Ѕвездите на Гранд“ во последните две години. Доколку ви се допадна изведбата на Филип, не пропуштајте да го погледнете и слушнете неговиот прв радио концерт кој го одржа на 18-ти март во рамки на емисијата „Мак Концерт“ која ја води и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со својот последен настап, со кој си обезбеди директен пласман во следната фаза од натпреварувањето на „Ѕвездите на Гранд“, Филип Божиновски од Скопје сите ги воодушеви. Коментарите на жири комисијата беа само пофални, а Зорица Брунцлик му рече дека е божествен пејач. Погледнете го неговиот настап.
| | веќе видена | слични

Останато

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

После по*но скандалот кој го тресе цел регион, бракот на Карлеуша и Тошиќ сериозно е занишан.Душко Тошиќ неодамна и поставил ултиматум на ЈК ако сака да остане ...
сите 215 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Македонецот Филип Божиновски е потенцијален победник во шоуто?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: