Жестока расправија во Советот за безбедност: Амбасадорката на САД ја нападнала Русија, Чуркин жестоко возвратил

Американската амбасадорка при Обединетите Нации, Саманта Пауер, ја критикувала Русија на седницата на Советот за безбедност на ОН, поради окупацијата и присоединување не делови од Украина и, како што кажала "немилосрдните воени напади" во Сирија. Рускиот амбасадор при ОН, Виталиј Чуркин, возвратил на обвиненијата на администрацијата на претседателот Барак Обама, дека "очајнички бара виновник", за ...

⇐ DailyIndex24.mk ⇒