Португалски гигант заинтересиран за Ристовски!?

Како што пренесува португалскиот веб сајт „noticiasaominuto.com“, македонскиот интернационалец би можел да го направи досега најголемиот трансфер во својата кариера. Стефан Ристовски, нашиот репрезентативен столб моментно ги брани боите на Риека со чиј состав оваа сезона е најблиску до освојување на шампионската титула во најсилното хрватско првенство. Информациите велат дека „скаути“ на Спортинг ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒