Скупи

  во

  ЦУКС известува дека поради градежни активности за формирање на крстосница помеѓу бул. Киро Глигоров и улица „1“, на дел од булеварот ќе биде воведен времен ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Расфрлано ѓубре и отпад и лоша миризба од истото- ова е сликата на скопската улица „Скупи“ кај Психијатриската болница Бардовци. Наместо слободно да се движат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Расфрлано ѓубре и отпад и лоша миризба од истото- ова е сликата на скопската улица „Скупи“ кај Психијатриската болница Бардовци. Наместо слободно да се движат ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Британската амбасада вечерва во Музејот на современа уметност, традиционално ќе го одбележи Националниот ден на Велика Британија, а гостите на автентичен начин ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Британската Амбасада вечерва во Музејот на Современа Уметност, традиционално ќе го одбележи Националниот ден на Велика Британија, а гостите на автентичен начин ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Британската Амбасада вечерва во Музејот на Современа Уметност, традиционално ќе го одбележи Националниот ден на Велика Британија, а гостите на автентичен начин ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Град Скопје денеска почна со реконструкцијата на улицата Љубљанска, кај ТЦ „Сити мол“. Ќе се менува стариот и оштетен асфалт во должина од 440 метри, а ќе се ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Alfa Romeo - дел од централната прослава по повод Денот на Републиката во организација на Амбасадата на Италија. Моделите на италијанската марка автомобили ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Моделите на италијанската марка автомобили Alfa Romeo ги пречекаа многубројните гости на централната прослава по повод Денот на Републиката во организација ...
  сите 3 | | | веќе видена