Севилја

  во

  Тимот на Севилја во текот на вчерашниот ден обезбеди пласман во полуфиналето од Лига Европа откако со 1:0 славеше против Вулверхемптон и си закажа натпревар со ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Тимот на Севилја во текот на вчерашниот ден обезбеди пласман во полуфиналето од Лига Европа откако со 1:0 славеше против Вулверхемптон и си закажа натпревар со ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Серхио Рамос пристигна од Севилја во Реал Мадрид во 2005 година како дефанзивно засилување и никој веројатно не посомневаше дека ќе стане апсолутна легенда на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Вулверхемптон има за што да жали по крајот на четвртфиналето во Лига Европа, бидејќи англискиот премиерлигаш пропушти златна шанса при резултат 0:0. Најдобриот ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Тимот на Севилја во текот на вчерашниот ден обезбеди пласман во полуфиналето од Лига Европа откако со 1:0 славеше против Вулверхемптон и си закажа натпревар со ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Вулверхемптон има за што да жали по крајот на четвртфиналето во Лига Европа, бидејќи англискиот премиерлигаш пропушти златна шанса при резултат 0:0. Најдобриот ...
  сите 81 | | | веќе видена

  По вчерашните први два четвртфинални дуели во Лига Европа, вечерва ги дознавме дуелите кои ќе ги гледаме во полуфиналето на второто по ранг натпреварување на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со голот на Аргентинецот Лукас Окампос во 88-ма минута, Севилја го победи Вулверхемптон со 1-0 и се пласираше во полуфиналето на Лига Европа, каде ги чека ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Шахтјор Доњецк неочекувано лесно триумфираше со убедливи 4-1 на дуелот со Базел, осигурувајќи си го пласманот во полуфиналето од Лигата на Европа. Украинците ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Севилја имаше повеќе од играта во првото полувреме на четвртфиналето во Лига Европа кое се игра во Дуизбург, но најголемата шанса ја пропушти Вувлерхемптон во ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Севилја е единствениот од четирите тимови кои вечерва ќе се сретнат во Лигата на Европа чиј тренер нема посериозни проблеми во пресрет на четвртфиналната ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Шахтар – Базел (21ч) Подобриот од овој дуел кој ќе се игра на „Велтинс арена“ во Гелзенкирхен ќе се соочи со Интер во полуфиналето во Лигата на Европа, а ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед му се приклучи на Интер во полуфиналето во Европа Лигата, но фаворитот од Англија се намачи за да го елиминира борбениот тим на Копенхаген. ...
  сите 175 | | | веќе видена