Пендаровски

  во

  Актуелниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски е консензуалниот кандидат за претседател на власта, дознава Макпрес од извори во владејачките партии. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Коалциониот партнер на СДСМ, ДУИ, очекува СДСМ да си стои на договреното и на претседателските избори да излезат со консензуален кандидат. Бујар Османи од ДУИ ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Коалциониот партнер на СДСМ, ДУИ, очекува СДСМ да си стои на договреното и на претседателските избори да излезат со консензуален кандидат. Бујар Османи од ДУИ, ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Владините партнери Зоран Заев и Али Ахмети ќе се договорат за консензуален кандидат за претседател на државата, прашање е само дали тоа ќе биде надпартиски или ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Коалциониот партнер на СДСМ, ДУИ, очекува СДСМ да си стои на договреното и на претседателските избори да излезат со консензуален кандидат. Бујар Османи од ДУИ ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Владините партнери Зоран Заев и Али Ахмети ќе се договорат за консензуален кандидат за претседател на државата, прашање е само дали тоа ќе биде надпартиски или ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонија и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван од македонскиот Парламент, а минатата недела поддршка добија и уставните ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Македониjа и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван од македонскиот Парламент, а минатата недела поддршка добија и уставните ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски во изјава за МИА вели дека процесот на ратификација на Протоколот има рутински карактер и вообичаено трае ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Македонија и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван од македонскиот Парламент, а минатата недела поддршка добија и уставните ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Во оптимални околности Македонија членка на НАТО во првиот квартал на 2020 Македонија и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Македонија и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван од македонскиот Парламент, а минатата недела поддршка добија и уставните ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Македонија и Грција го решија спорот со името, Договорот од Преспа беше ратификуван од македонскиот Парламент, а минатата недела поддршка добија и уставните ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Најновите информации од опозицијата кажуваат дека тие сега почнуваат да условуваат со двојни избори - или ќе има и претседателски и предвремени парламентарни ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најновите информации од опозицијата кажуваат дека тие сега почнуваат да условуваат со двојни избори - или ќе има и претседателски и предвремени парламентарни ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во новиот број на неделникот Фокус: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Власт што сака искрено да се бори против корупцијата треба да ги заострува законите а не да ги ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рокот истекува на 31 јануари, а во битката кој ќе ја добие поддршката на партиската конвенција на 16-ти февруари, неофицијално влегува   пратеникот и член на ...
  сите 4 | | | веќе видена