Олд Трафорд

  во

  Легендарниот Пол Инс беше првиот кој јавно истакна дека не е премногу воодушевен од тоа што го направи Оле Гунар Солскјер по преземањето на првиот тим од Жозе ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Според пишувањата на „Тајмс“, Жозе Мурињо не смее пред медиумите да говори за отказот од Манчестер јунајтед, во спротивно Португалецот ќе остане без неколку ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо „лапна" 15 милиони фунти за отказот од Манчестер јунајтед, но може да остане без неколку милиони доколку открива сочни детали од разделбата со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солксјер потврди дека поранешниот „ѓавол“ Џузепе Роси повторно тренира со својот стар клуб, но дека не е под договор, туку дека работи на физичката ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Мајк Фелан на времето и самиот бил играч на Манчестер Јунајтед (102 меча и 2 гола), така што добро знае какво е чувството да се носи дресот на „црвените ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Не помина ни еден месец, откако Жозе Мурињо доби отказ од Манчестер јунајтед, а Португалецот веќе најде нова работа. „Специјалниот“ потпишал договор со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Интервенциите на феноменалниот голман си имаат цена, а тој очекува значително поголема плата од сегашната која ја заработува во тимот од Олд Трафорд, ...
  сите 23 | | | веќе видена