Навистина

  во

  Објавувањето на Законот за употреба на јазиците воопшто не значи дека тој може веднаш да се примени во пракса. Пред да почнат да се менуваат називи и да се ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Какви предизвици носи оваа среда за секој хороскопски знак… Овен Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Реал Мадрид и селектор на Португалија кој најмногу ќе остане запаметен како помошник на Сер Алекс Фергусон во Манчестер Јунајтед, Карлош ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Отпорниот велемајстор Дедал и кон летањето приоѓа како кон градителски проект: со подготовка, планови, нацрти, се подразбира – и со внимателна вештина ...
  | | веќе видена

  Овен (21.03-20.04) Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат незаборавни интимни ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Објавувањето на Законот за употреба на јазиците воопшто не значи дека тој може веднаш да се примени во пракса. Пред да почнат да се менуваат називи и да се ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Денес Македонија игра натпревар во кој нема што да загуби. На Светското првенство четвртото коло не очекува натпревар против актуелниот европски шампион, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Жоан Кањелас добро го познава македонскиот ракомет од своето време минато во Вардар, па сега како еден од репрезентатиците на шпанската ракометна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Идејата дека луѓето можат да живеат на некоја оддалечена планета како алтернатива на животот на Земјата отсекогаш звучела како најобично мечтаење, идеално за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Извици, скандирања, наздравување од граѓаните кои беа собрани над Плоштадот пред британскиот Парламент откако стана јасно дека внатре беше одбиен договорот за ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Големата ѕвезда на Реал Мадрид и еден од најдобрите играчи во Европа на неговата позиција, Серхио Љуљ низ својата кариера има дадено многу луди кошеви, ...
  сите 2 | | | веќе видена