Џеко

  во

  Maуро Икарди се уште не го продолжил договорот со „Нероаѕурите“, а после тоа што се случуваше пред два дена тешко и дека ќе се случи. Икарди ја изгуби ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Рома стартуваше со седум Италијанци во првите 11 во меч од ЛШ, последно такво нешто направи Јувентус во септември 2013 против Копенхаген. Овој меч беше ...
  сите 42 | | | веќе видена

  ПСЖ покажа зошто е еден од главните фаворити за титулата во Лига на шампиони и оствари голема победа на „Олд Трафорд“. Рома ја слави својата ноба ѕвезда, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Рома ќе има предност на гостувањето кај Порто, но резултатот 2:1 најавува неизвесен реванш по кој ќе биде одреден еден од патниците во четвртфиналето на Лигата ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Младата ѕвезда на Рома, Николо Заниоло го постигна првите голови во Лигата на шампиони и и донесе водство на „волчицата“ против Порто. 19-годишниот офанзивец ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тимот на Солскјер ќе се обиде да ја искористи проблематичната ситуација во која се најде францускиот тим кој ќе игра без Кавани и Нејмар, Рома и Порто ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Оваа вечера започнува нокаут фазата во Лигата на шампионите и тоа со натпреварите на „Олд Трафорд“ и „Олимпико“. Во Манчестер силите ќе ги одмерат Јунајтед и ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Познати се почетните состави за првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите меѓу Манчестер јунајтед и ПСЖ, односно Рома и Порто. Оле Гунар Солскјер ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Вечерва се играат првите два натпревари од осминафиналето на Лигата на шампионите. Најинтересниот се игра на „Олд Трафорд" помеѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел, е принуден да експериментира со составот за вечерашното гостување на „Олд трафорд“ против Манчестер Јунајтед. Мбапе ќе биде ...
  сите 66 | | | веќе видена