Џеко

  во

  „Римската волчица“ тесно, но заслужено, славеше на „Лужники“ во Москва и остана на врвот на табелата во групата „Г“. Рома почна извонредно и по само 4 минути ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Предност за фаворитите по првото полувреме. На „Лужњики“ Рома со голот на Костас Манолас води со 1-0 против ЦСКА, а на „Месталја“ Санти Мина со два гола и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Един Џеко е еден од ретките играчи кои успеаја да се покажат на највисока сцена во дури три од петте најсилни лиги во светот, бидејќи пред актуелната успешна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Един Џеко е еден од ретките играчи кои успеаја да се покажат на највисока сцена во дури три од петте најсилни лиги во светот, бидејќи пред актуелната успешна ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Отвореното писмо на исклучениот од ВМРО-ДПМНЕ братучед на Груевски, Сашо Мијалков, до сегашниот прв човек на партијата, Христијан Мицкоски – нова тема за ...
  сите 5 | | | веќе видена